Рака Свіслач  Асіповіцкая ГЭС  Мемарыяльны комплекс Брыцалавічы  Алея Герояў Мемарыяльны комплекс Расохі Асіповіцкі райвыканкам
Рака Свіслач

Магілёўскі ЦАР выйшаў у плэй-оф Кубка чэмпіёнаў па пляжным футболе

13 чэрвеня 2024

Магілёўскі ЦАР выйшаў у плэй-оф розыгрышу Кубка еўрапейскіх чэмпіёнаў па пляжным футболе, які праходзіць у партугальскім Назарэ, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У заключным матчы папярэдняга этапу чэмпіёны Беларусі перамаглі італьянскі клуб "Катанія" з рэзультатам 3:2. Мячы ў пераможцаў забілі Ягор Мурашка, Юрый Пятроўскі і Ягор Гардзецкі. Да гэтага падапечныя Вадзіма Бокача абыгралі ізраільскі "Рош Хаін" і партугальскі ГРАП, заняўшы першае месца ў групе Н. Падагульняючае становішча: ЦАР - 7 ачкоў, "Катанія" - 5, "Рош Хаін" - 3, ГРАП - 0.

Наступны сапернік магіляўчан стане вядомы пасля сённяшніх паядынкаў першага раўнда плэй-оф. Пераможца і прызёры Кубка чэмпіёнаў вызначацца 16 чэрвеня.

Гэты турнір праводзіцца з 2013 года. У мінулым сезоне яго выйграў ізраільскі "Кфар Касем", які перамог у фінале італьянскую "Пізу". Больш за ўсіх уладальнікам Кубка чэмпіёнаў па пляжным футболе станавіўся "Крышталь" з Санкт-Пецярбурга, у яго чатыры трафеі.